Odstąpienie od umowy (zwrot)

 

Na zwrot towaru Klient ma czas do 14 dni od otrzymania przesyłki.Zwracany Towar nie może nosić śladów korzystania poza koniecznymi do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonalności Towaru.

W przypadku dokonania zakupu podczas akcji promocyjnej,  w których Klient otrzymuje prezent jest zobowiązany również  do jego zwrotu. 

W celu dokonania zwrotu, należy odesłać  zwracany asortyment razem z  dowodem zakupu (paragonem) oraz  wypełnionym formularzem odstąpienia od umowy.

Pieniądze zostaną zwrócone na Twoje konto w ciągu 7 dni roboczych od momentu, kiedy produkt wróci do siedziby firmy.  

W przypadku zakupów dokonywanych przez firmę i wystawienia Faktury VAT, nie ma możliwości zwrotu.

 

Reklamacje

 

W celu zareklamowania towaru klient proszony jest o kontakt mailowy lub telefoniczny ze sklepem. Tam otrzyma informację, w jaki sposób należy złożyć reklamację.

Należy pamiętać, że:

1.      Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów.

2.      Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przez Kupującego przed jego upływem na adres Sprzedawcy.

3.      Konsument ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy, zwrócić Towar Sprzedawcy.

4.      Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Towaru przed jego upływem na adres Sprzedawcy.

5.      Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy w związku z odstąpieniem od umowy.

6.      W wypadku odstąpienia od umowy Konsumentowi zwracane są wszystkie otrzymane od niego płatności (nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych), w tym koszty dostawy. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru.

7.      Prawo odstąpienia od umowy dotyczy tylko konsumentów a nie firm. W przypadku wystawienia faktury na firmę - prawo odstąpienia od umowy nie obowiązuje.